Зміст статті:
Перевір свій рівень англійської
Це безкоштовний комплексний тест, який допоможе визначити твій рівень володіння мовою за всіма параметрами:
- Граматика
- Словниковий запас
- Читання
- Сприйняття мови на слух
🕣 🇬🇧 Тест триватиме до 15 хв
Весна й жінки мають багато спільного: вони обидві можуть бути ніжними, прекрасними та непередбачуваними!
У світі існує безліч свят, присвячених жінкам, їхнім досягненням у політиці, економіці, суспільстві, їхній ролі як матері, сестри й навіть бабусі, деякі спрямовані на боротьбу за гендерну повагу, на підвищення уваги до вкладу жінок у науку та технології. Ці свята не тільки привід придбати квіти та підняти настрій прекрасній половині людства, а й за своїм походженням, є важливими подіями, які привертають увагу до статусу жінки в суспільстві.
Тож сьогодні ми з вами розберемо популярні жіночі весняні свята.
First Day of Women's History Month
Місяць жіночої історії (First Day of Women's History Month) – це офіційне свято Великобританії, Америки та Канади, якому присвячується цілий березень (за виключенням Канади, вони це свято перенесли на жовтень).
Надихаємо вивчити англійську з першого заняття! Переконайтеся на безкоштовному онлайн-уроці.
Почати безкоштовноСвоїм корінням свято сягає сьомого березня 1981 року, коли конгрес США видав закон, який проголошував «тиждень жіночої історії». В подальшому Конгрес щорічно закон цей оновлював, аж допоки «тиждень» не набув щорічного статусу «в цілий місяць».
Переломним моментом вважається звіт адміністрації Барака Обами, який містить ґрунтовне соціальне дослідження щодо положення жінок в Американському суспільстві та створення спеціальної Президентської комісії, яка відповідає за святкування Місяця жіночої історії. Й сьогодні держава активно спонсорує та підтримує проведення події в багатьох штатах.
В рамках свята обов’язково відбувається прийом в Білому Домі, та заздалегідь визначається тема, якій буде присвячено місяць.
Приклади тем:
1987: "Покоління мужності, співчуття та переконання"
1991: "Виховання традицій, сприяння змінам"
2001: "День хоробрості та далекоглядності жінок"
2003: "Жінки - першопроходьці майбутнього"
2012: "Жіноча освіта - розширення прав та можливостей"
2017: "Жінки-новатори у сфері праці та бізнесу"
Щодо Великобританії, то Місяць жіночої історії так само користується шаленою популярністю, проводиться на всіх рівнях – починаючи зі шкіл та завершуючи суспільними та політичними організаціями. Й так само щороку обирається одна тема, присвячена тій чи іншій актуальній проблемі.
Як ми писали раніше, Канада так само святкую «Місяць жіночої історії», проте це відбувається у жовтні. Подія приорочена до події річниці рішення суду у справі Едвардс проти Канади, відомій як "Справа про людей", в якій було встановлено, що канадські жінки мають право бути призначеними сенаторами та в цілому мати ті ж права, що й канадські чоловіки щодо політичної влади.
Правила вживання some, any, no
International Women's Day
Міжнародний жіночий день (International Women's Day) – ще одна всім відома березнева подія, яку присвячено вшануванню жінок та боротьбі за їхні права.
Історія свята сягає початку XX століття, коли в США та Європі розпочалася бурхлива діяльність жіночих груп та організацій, які боролися за права жінок, рівність перед законом, право голосувати та протидію насильству.
8 березня 1857 року американські текстильниці виступили з вимогами за рівну оплату праці з чоловіками та поліпшення умов праці. Ця подія увійшла в історію під назвою «марш порожніх каструль».
Ідея свята належить німецькій соціалістці та журналістки Кларі Цеткін, яка запропонувала визнати 8 березня Міжнародним жіночим днем на честь пам'яті демонстрацій робочого жіноцтва в Америці.
У резолюції, запропонованій Кларою Цеткін, зокрема, зазначалось:
… щорічно проводять Жіночий день, який в першу чергу слугує агітації за надання жінкам виборчого права. Ця вимога має бути висунена як складова частина всього жіночого питання в цілому і в повній відповідності з соціалістичними поглядами. Жіночому дню слід повсюдно надавати міжнародний характер…
Перші акції з нагоди Дня жінок відбулися 28 лютого 1909 року в Нью-Йорку та Чикаго. Згодом це свято суттєво розширило кордони: в 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені було запропоновано встановити Міжнародний жіночий день.
8 березня 1917 році, під час Першої світової війни, робітниці Петрограду вийшли на масову демонстрацію «За хліб та за мир», вимагаючи кращих умов праці та закінчення війни.
У наступні роки Міжнародний день жінок став символом боротьби за права жінок та рівність.
16 грудня 1977 року Генеральна Асамблея ООН закликала всі держави проголосити будь-який день року Міжнародним днем прав жінок та миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку.
Міжнародний жіночий день відзначають переважно у країнах "соціалістичного табору". Не зважаючи на те, що свято має офіційний характер в Україні, проти останні роки вони стрімко втрачає свою популярність. Український інститут національної пам'яті (УІНП) розробив пропозиції щодо «декомунізації» календаря державних свят. Й замість 8-го березня запропонував відзначати Шевченківський день (9 березня).
Цікава ситуація спостерігається й в США. Не зважаючи на те, що свято було саме там засновано, на сьогодні від нього повністю відмовились, оскільки є Місяць жіночої історії та День матері.
Mother's Day
Свято Дня матері (Mother's Day) – це чудова нагода вшанувати та відзначити роль матері у житті кожної людини. Виникнення свята пов’язане зі звичаєм відзначати день, коли діти, що працювали далеко від родини, поверталися до своїх батьків. Такий день називали «Mothering Sunday» та відзначали у Великобританії вже з середини XVI століття.
У США святкування Дня матері виникло завдяки активності євангелістки та активістки за права жінок, Анни Джарвіс. Після смерті своєї матері вона звернула увагу на те, яку важливу роль в суспільстві відіграють матері, та вирішила вшановувати це урочисте свято. У 1908 році вона зібрала громадськість та відсвяткувала перший День матері у місті Філадельфія. У наступні роки свято стало все більш популярним, і в 1914 році президент США Вудро Вільсон офіційно визнав його національним святом.
У Канаді День матері також почав відзначатися в початковому вигляді – як день вшанування матерів, які втратили своїх синів та дочок у Першу світову війну. У 1914 році Анна Джарвіс започаткувала кампанію з встановлення Дня матері як національного свята, проте вона ніколи не була офіційно визнана в Канаді.
День Матері святкують у різних країнах у різні дні. Наприклад, у США та Канаді цей день припадає на другу неділю травня. У Великобританії День Матері святкують у четверту неділю Великого посту, а у Ірландії - у четверту неділю березня.
В Україні День Матері відзначається у другу неділю травня з 1999 року. Поділимось з вами цікавим фактом! В Україні раніше вже було подібне свято, яке було присвячено матерям. Так у 1925 році на ініціативу жіночого руху відзначався День матері та дитини, який припадав на другу неділю травня.
Чи можна використовувати англійську для спілкування в усіх країнах світу?
Висновок
Тож, шановний читач, тепер ви знаєте різницю між First Day of Women's, International Women's Day та Mother's Day. Кого та з яким саме святом (чи святами) вітати, вирішувати вам! Та не забувайте про те, що найголовніше - це увага та щирість вітання.
А ще, частіше перевіряйте на практиці аксіому: жінки квітнуть та сіяють, коли отримують увагу та повагу щодня. Тож не скупіться на теплі слова та незаплановані приємні сюрпризи!
Велика й дружна родина Englishdom