Зміст статті:
Перевір свій рівень англійської
Це безкоштовний комплексний тест, який допоможе визначити твій рівень володіння мовою за всіма параметрами:
- Граматика
- Словниковий запас
- Читання
- Сприйняття мови на слух
🕣 🇬🇧 Тест триватиме до 15 хв
Цю статтю можна прочитати від початку до кінця за п’ять хвилин. Саме стільки вам знадобиться уваги, щоб навчитися говорити про час англійською мовою.
Пори року англійською мовою
Пори року на англійській (seasons of the year):
- Winter – Зима
- Spring – Весна
- Summer – Літо
- Fall (American) або Autumn (British) – Осінь
Види питань в англійській мові
Місяці англійською мовою
Місяці англійською (months):
Надихаємо вивчити англійську з першого заняття! Переконайтеся на безкоштовному онлайн-уроці.
Почати безкоштовно- January - Січень
- February - Лютий
- March - Березень
- April - Квітень
- May - Травень
- June - Червень
- July - Липень
- August - Серпень
- September - Вересень
- October - Жовтень
- November - Листопад
- December - Грудень
Щоб прослухати вимову місяців і пір року англійською, збережіть їх собі на вивчення. Безкоштовні тренажери для запам'ятовування нових слів доступні зареєстрованим користувачам.
Дні тижня англійською мовою
Sunday — перший або останній день тижня? Ми, носії української мови, звикли з дитинства до того, що тиждень починається в понеділок і закінчується в неділю. Адже це логічно. Два вихідних наприкінці робочого тижня, і початок тижня в перший робочий день. Можна навіть відкрити календарик на телефоні або комп'ютері, щоб переконатися: смужки-тижні складаються із семи клітинок: від ПН до НД.
Дні тижня на англійській (days of the week):
- Monday - Понеділок
- Tuesday - Вівторок
- Wednesday - Середа
- Thursday - Четвер
- Friday - П'ятниця
- Saturday - Субота
- Sunday - Неділя
З вами погодяться жителі більшості країн. Зокрема деяких англомовних країн, включно з Великою Британією. Такий порядок речей закріплений у міжнародному стандарті ISO. Однак багато хто в США, Канаді, Ізраїлі та низці інших країн вважає Sunday (неділю) першим днем тижня.
У американців є деякі дивацтва, просто потрібно до цього звикнути. У них і формат запису дати, до речі, теж відрізняється. Спочатку пишеться місяць, а потім день. Наприклад: 03.20.2020.
Щоб зрозуміти куди рухатися далі у вивченні англійської — проходь наш короткий квіз та отримуй план вивчення англійської for everyday use.
Квіз фановий і короткий, а в результаті отримаєш план з нашими порадами, як легко додати англійську в свою daily routine. А ще зможеш записатися на 15-хвилинну сесію з нашим методистом, щоб максимально персоналізувати навчання.
Як сказати час англійською
В англійській мові час на годиннику передається іншими фразами, не так, як у нас. Дослівно перекласти не вийде. Давайте приділимо кілька хвилин правилу про час англійською. Почнемо з основ.
- Morning — Ранок. Приблизно від світанку до дванадцятої години дня.
- Afternoon — День після обіду, що триває приблизно до п'ятої години.
- Evening — Вечір. Від п'ятої до восьмої години вечора.
- Night — Пізній вечір і ніч. Англійська night починається раніше, ніж наша «ніч». Приблизно о восьмій годині. І триває до світанку.
У британському форматі часу також є поділ на AM і PM. Англійці звикли користуватися 12-годинним форматом часу, тому потрібно уточнювати, зараз 10 година вечора чи ранку. Перша половина дня — AM (from 00:01 to 12:00). Друга половина — PM (from 12:01 to 00:00).
Що стосується часу в розмовній мові, то в нас заведено його казати з оглядкою на годину, що настає. Наприклад: половина десятої (9:30) або п'ятнадцять хвилин на другу (13:15). В англійській потрібно визначитися, до наступної години залишилося більше 30 хвилин чи менше.
Якщо залишилося понад півгодини, то говоримо past (скільки-то хвилин минуло після попередньої години). Приклад: half past seven (7:30) або 15 minutes past ten (10:15).
Якщо залишилося менше півгодини, то говоримо to (скільки-то хвилин залишилося до настання наступної години). Приклад: quarter to 5 (чверть до п'яти, 16:45) або 5 minutes to 6 (17:55).
Прийменники перед часом, днем і місяцем
Запам'ятайте цю послідовність: in-on-at. Від більшого до меншого, від абстрактного до конкретного.
- Рік, десятиліття, століття - це великий проміжок, абстрактний, тому in
- День тижня, дата - це більш конкретно, тому on
- Час - максимально конкретно, тому at.
Різниця між Either, Neither й Both
Чи ставити артикль перед днем тижня, місяцем, роком
Не хочете заплутатися - просто не ставте жодних артиклів ні перед днем тижня, ні перед місяцем, ні перед роком. Тільки перед числом або десятиліттям, наприклад, the 90's (дев'яності).
Невже так просто? Ха-ха-ха. Звісно ні. Невизначений артикль a/an все ж таки може використовуватися у випадках, коли ми маємо на увазі якийсь абстрактний понеділок або жовтень. Наприклад:
I will come back on a Friday — Повернуся в п'ятницю. Не в найближчу або якусь конкретну, а просто в будь-яку з можливих п'ятниць.
That was an August — Це був серпень. Можемо поставити артикль у тому випадку, якщо ми не знаємо, про який саме серпень говоримо. Може, це був серпень 2015 року, а може й 2013 або навіть 2012. Ми не пам'ятаємо або не знаємо рік, але знаємо, що це був місяць серпень.
Завдання на самоперевірку:
It’s Spring of (the / __) 2020 year. Today is (a / the / __) Monday. This article was published (at/on) 01:00 PM.
Виберіть один варіант із кожних дужок. Ні на що не натякаємо, але під статтею можна залишити коментар, а ми їх завжди читаємо і можемо перевірити:)
При вивченні англійської мови дуже важливо ознайомитися з порами року, місяцями, днями, так як ці знання є базовими. Англійська онлайн – зручний і невичерпний ресурс для досягнення цілей та розвитку особистості. Завдяки цьому інструменту вивчення можна побудувати власний успішний світ, де немає мовних бар'єрів.
Englishdom #надихаємовивчити