Зміст статті:
Привіт! Ми – онлайн-школа англійської Englishdom
Ми пропонуємо 3 варіанти навчання:
👩💻
Індивідуальні онлайн-уроки з викладачем на нашій інтерактивній платформі ED Class
🤓
Самостійне вивчення англійської мови на нашому сайті в онлайн-тренажері
📱
Або навчання в мобільному додатку Ed Words, або на сучасній онлайн-платформі та у розмовних групових заняттях
Перевір свій рівень англійської
Це безкоштовний комплексний тест, який допоможе визначити твій рівень володіння мовою за всіма параметрами:
- Граматика
- Словниковий запас
- Читання
- Сприйняття мови на слух
🕣 🇬🇧 Тест триватиме до 15 хв
Хей, what's up, дорогі друзі! Сьогодні мова піде про граматичні конструкції used to, be used to та get used to. А якщо після цієї фрази ви подумали «А хіба це не те саме?», то тим більше.
Усі три конструкції активно використовуються носіями в англійській мові. Не можна сказати, що вони першочергово важливі, але якщо у вас вже Intermediate або ви ось-ось підійдете до нього, то вивчити ці конструкції вже час. Тож ви дуже вчасно тут опинилися. Зараз пройдемося по кожній конструкції окремо та розберемо кожну з прикладами.
Used to
Взагалі саме слово use означає «використовувати», відповідно used - це теж саме слово в минулому часі (використовував, використаний). А от якщо підставити прийменник to, то тоді вже сенс зміниться, і вийде «звик», «регулярно робив». Знову ж таки, в минулому часі, тому що закінчення ed.
Зараз ми розбираємо випадок, коли used to йде відразу після підмета, як у реченнях типу Past Simple. І вони будуть відноситись до дій, які ви раніше колись постійно робили, а тепер уже так не робите. Тобто як би звичка була, а зараз звичка вже відпала.
She used to have dark hair.
Вона звикла носити темне волосся (але зараз уже не носить).I used to talk non-stop.
Я звикла говорити без упину (у минулому звикла, а зараз вже відвикла).
Тут нічого складного. Забігаючи наперед, скажу, що в цьому відео взагалі нічого складного не буде. Все, що вам потрібно зробити, це один раз уважно подивитися відео та запам'ятати формули побудови кількох граматичних конструкцій та випадки їх вживання. І потім залишиться тільки практикуватися та закріплювати на практиці.
До речі, попрактикуватися в розмовній англійській можна на уроці з викладачем EnglishDom. Там ви наодинці в онлайні з персональним тичером виконуватимете завдання і вчитимете англійську за цікавими вам темами, можна навіть за фільмами або серіалами. Більшість уроку ви спілкуватиметеся англійською мовою, і це шанс відточити нові теми, зокрема тему used to.
Топ 1000 англійських слів
Be used to
У попередній конструкції used to завжди будувався за правилами Past Simple. Тепер же used зберігає своє закінчення минулого часу, а перед ним ще ставиться допоміжне дієслово, що відповідає часу, про який йдеться.
Тепер ми говоримо за правилами теперішнього часу. Це означатиме, що в когось зараз є якась звичка, хтось звик, пристосувався щось робити. І перед used просто ставиться am (після I), is (після he/she/it) або are (після we, you, they). Прям як у Present Simple.
У минулому часі, якщо що, використовується просто used to, ми буквально щойно це розбирали. Тепер давайте розберемо приклад з теперішнім.
I’m used to rains.
Я звикла до дощів.
I’m used to difficulties.
Я звикла до складнощів.
I’m used to spend two hours to get to work.
Я звикла витрачати по дві години, щоб дістатися роботи.
Хвилина мовчання на честь тих, хто добирається так довго на роботу.
Get used to
Якщо ви хочете використовувати used to в майбутньому часі, то краще зробити це в парі з дієсловом get. Get used to означає «звикати», «набувати нової звички», «пристосовуватися». Тому що get у нас перекладається як? Правильно, «отримувати». Відразу накидаємо кілька прикладів:
You will get used to this noise soon.
Згодом ти звикнеш до цього шуму.It’s very stressful to live in other country, but I hope I will get used.
Жити в іншій країні – це великий стрес, але я сподіваюся, що незабаром звикну.
Причому get used можна використовувати не лише у майбутньому часі. Можна і в теперішньому, і в минулому, і в якому забажаєте. Тоді ви тим самим підкреслюватимете, що у вас не просто є чи була якась звичка, а що ви набули її в якийсь момент часу.
Наприклад, космонавти після довгого польоту часто упускають предмети просто через те, що на автоматі залишають їх стояти на повітрі. І на своє виправдання після чужої розбитої склянки космонавт може сказати, що він got used to the weightlessness (звик до невагомості). Так, може, приклад трохи незвичайний, зате так у вас більше шансів запам'ятати правило через асоціації.
Would
Ми вже розібрали основні випадки використання конструкцій з used. Але не поспішайте розходитися, тому що зараз розберемо випадки вживання іншого модального дієслова would. Адже вони іноді збігаються. І навіть у тих випадках, коли не збігаються, все одно розберемо, щоб далеко не ходити.
В англійській мові поряд із конструкцією used to для вираження звичних дій у минулому, які відбувалися знову і знову може використовуватися форма would do. Само собою це модальне дієслово можна перекласти як «би» (зробив би, хотів би і так далі). Однак у деяких випадках would взагалі повністю аналогічний "used to". Наприклад, різниці не буде, якщо ми скажемо:
We used to meet at weekends
Або
We would meet at weekends.
Але ми не можемо підставити would у випадках, коли йдеться про стан у минулому. Тобто зустрітися на вихідних ми теоретично можемо у будь-який час – це дієслово дії. І навіть якщо ми вже кілька років не збиралися, можемо взяти та зробити це. А з дієсловами стану типу бути, любити, дружити, прагнути і так далі (щось, що йде безперервно) would не використовується. Наприклад, ми можемо сказати:
We used to love our grandma in the childhood.
Ми любили нашу бабусю в дитинстві.
Але при цьому не можна підставити would без втрати сенсу.
We would love grandma in childhood.
Ми б зараз любили нашу бабусю… якби були… у дитинстві? ем…?
Загалом виходить дуже дивний сенс. Просто запам'ятайте, що would може підмінити used to тільки з дієсловами дії.
І тепер давайте розберемо ще кілька випадків вживання would.
1. Про намір у минулому часі
Він сказав, що збирається …
He said he would help me.
Він сказав, що допоможе мені.
Сказав у минулому, мав намір допомогти у майбутньому. Все сходиться. Зверніть увагу, що якби на місці said було say в теперішньому часі, то використовувався б вже will.
2. Небажання в минулому часі
Так, виправлення. В теперішньому часі would можна використовувати в тому випадку, якщо йдеться про категоричну відмову щось робити. Наприклад:
I wouldn’t go to school!
Я не піду до школи!
3. Умова
Є ще така штука, як умовні способи. Це досить складна тема, і Вітя якось уже розбирав її на нашому каналі. В одне відео все навіть не вмістилося, тож довелося розтягнути на два. Посилання на відео про умовні речення будуть в описі.
А ми поки що вибірково пройдемося по них і торкнемося лише форми з конструкцією would. Вона використовується, коли ми шкодуємо про дію, яка не відбулася. Наприклад, коли щось пішло не так, і ми шкодуємо, що не вчинили інакше в тій ситуації. Наприклад, ви погано підготувалися до міжнародного іспиту та завалили тест, і тепер про себе думаєте:
If only I would study harder…
Якби я тільки вчилася старанніше…
Неприємна ситуація, ясна річ.
4. Пропозиція чогось
І останній випадок вживання would, який ми розберемо, це коли ми щось комусь пропонуємо. Найпопулярніша фраза тут - would you like (не хотіли б ви?). Але на місці like в принципі може бути й інше дієслово, яке підходить за змістом.
Would you like a dessert?
Не бажаєте десерт?
Особисто я від таких пропозицій ніколи не відмовляюсь. Думаю, ви теж.
Навчальні посібники з англійської для дітей 6-15 р
Висновок
Отже. Ми розібрали конструкції used to, be used to, get used to, would та would like, а також випадки їх вживання. Поки інформація не вивітрилася, рекомендуємо закріпити її в онлайн- тренажері з цієї теми.
Ось тепер вам є чим зайнятися, продовжуйте вчити далі самостійно :)
EnglishDom #надихаємовивчити